RIGHTS OF WAY #169; fawleycourt RIGHTS OF WAY © fawleycourt
Aktualnie jesteś: 
fawleycourt RIGHTS OF WAY

RIGHTS OF WAY

Save Fawley Court Heritage Committee zwraca się do Państwa z prośbą o poparcie akcji ustanowienia right of way na terenie Fawley Court. Nie udało sie nam zatrzymac zainstalowania bram wjazdowych do Fawley, ale jeżeli uda nam się ustanowić drogę konieczną do koscioła, do grobu Ks. Jarzębowskiego i do rzeki, bramy będą musiały być otworzone.
Anglielscy ramblers juz wystapili z wnioskiem o zarejestrowanie public right of way. Musimy koniecznie ich wesprzeć, przecież nas Polaków chodziło po ścieżkach Fawley niewspółmiernie więcej.
Jeszcze nie jest za późno. Fawley Court nie jest jeszcze sprzedany, syn Ksiecia Radziwiłła wystąpił do Sądu o zachowanie Kościoła.

Pod koniec roku odbędzie się proces przed sądem brytyjskim w sprawie ekshumacji ks. Jarzębowskiego,który wniosła krewna księdza Józefa i Komitet Obrony Dziedzictwa Narodowego Fawley Court.

Sprawa o right of way toczy sie w County Council. Procedura jest dwustopniowa – decyzja County Council podlega kontroli. Mamy tez teraz adwokatów, którzy będą bronili naszych racji.
Formularz, który trzeba wypełnić znajdziesz tutaj. Każdy z członków rodziny osobno.
Formularz mogą wypełniac osoby, które jeździły do Fawley Court nie tylko na Zielone Swiątki, na które to Marianie zapraszali, ale Ci z Państwa którzy jeżdziliście do Fawley, aby pójść do kościoła, odwiedzić grób ks. Jarzębowskiego, zwiedzić muzeum, posiedzieć na łące czy pospacerowac po dróżkach Fawley. Bardzo ważne jest aby stwierdzic w formularzy czy się widziało tablice oznajmiające, że jest to teren prywatny i nie wolno tu chodzić,albo czy którykolwiek z Marianów zatrzymał Państwa i powiedział ze jest to teren prywatny i i zażądali op€szczenia rerenu ,bądz uiszczenia zapłaty? To bardzo istotne informacje, które należy zamieścić w formularzu. Trzeba też zaznaczyć lata, w których się bywało i mniej wiecej ile razy rocznie, badź ile razy w ciagu okresu kiedy odwiedzaliście Fawley Court.
Wypełniony wniosek prosimy przesłac na adres Komitetu. Jeżeli będziecie mieli Państwo trudności w wypełnieniu formularza prosimy o kontakt: 0207 7922401 lub 07527580257

Link pod którym można pobrać formy: www.fawleycourt.info/pdf/form.pdf 

 Komitet Obrony Dziedzictwa Narodowego Fawley Court, , e-mail: savefawley@hotmail.com
netBOX - Systemy internetowe